Hoeveel suiker zit er in: fritessaus

Hoeveel suiker zit er eigenlijk in fritessaus? En hoe staat dat tegenover mayonaise? Ik besef me dat niet iedereen van jullie fritessaus gebruikt in de keuken. Ik wil graag volledig zijn in mijn suikerklontjes uitpluis taakje en fritessaus hoort daarbij.

Lees hier over het advies van het WHO (World Health Organisation) over suikerinname.

Als je merk fritessaus er niet tussen staat, kun je gemakkelijk checken hoeveel erin zit. Kijk op het etiket, bij de ‘koolhydraten, waarvan suikers’. Dat getal is per 100 gram. Met de cijfers hieronder kun je snel nakijken hoe het met jouw fritessaus zit. Post ze ook gerust in de reacties!

In de tabel vind je de getallen voor:

  • de hoeveelheid suiker in fritessaus (per merk) per 100 ml
  • de hoeveelheid suiker in fritessaus (per merk) in suikerklontjes
  • de hoeveelheid suiker in fritessaus per eetlepel (per merk) per 20 gram
  • de hoeveelheid suiker in fritessaus per eetlepel (per merk) in suikerklontjes

Overzicht in tabel

(mobiele gebruikers: draai je scherm om de tabel te kunnen zien)

ProductHoeveelheid suiker per 100 mlHoeveelheid suiker per 100 ml, in suikerklontjesHoeveelheid suiker per eetlepel (20 gram)Hoeveelheid suiker per eetlepel, in suikerklontjes
Remia Fritessaus10,02,52,00,5
AH Fritessaus6,51,61,30,3
Remia American Fritessaus (met zoetstof)3,60,90,70,2
Gouda’s Glorie fritessaus13,03,32,60,7
Van Wijngaarden Zaanse Fritessaus8,02,01,60,4
AH Halfvolle Fritessaus (met zoetstof)2,00,50,40,1

Mijn conclusie

Fritessaus is bedoeld om minder kcal binnen te krijgen met je patatjes of andere gelegenheden waar je mayonaise zou gebruiken. Vaak zijn er meer ingrediënten nodig om een lekker en stabiel product te krijgen. Je ziet ook dat de hoeveelheid suiker erg verschilt. En wanneer er weinig suiker in zit, wordt er soms zoetstof toegevoegd om toch die zoete smaak te behouden. Dit kun je allemaal terugvinden op het etiket, bij de ingrediëntenlijst.

Mayonaise bevat over het algemeen minder suiker, wel meer kcal. Gezien de hoeveelheid per eetlepel is het verschil niet heel groot. Als je dit maar af en toe eet (wat een gezonde keuze zou zijn bij fritessaus), komt het dus niet zo precies 🙂

Benieuwd naar meer producten en hun suikerklontjes? bekijk hier mijn overzicht.

2 Comments

  • Dank je voor dit overzicht. Dit zal velen helpen goede keuzes te maken.
    Jammer dat o.a.Ton’s Belze Majoneis niet genoemd wordt.
    Daar wordt geen suikers aan toegevoegd.

    • Hai Leonie! Dank! Het is voor mij onmogelijk (met de tijd die ik heb) om alle soorten en merken te noemen. Vandaar de uitnodiging om tips zoals deze in de comments te plaatsen! Dat helpt! Dank dus 😀

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *